300 zatáček Gustava Havla 2023

Vzpomínám si, že když jsem jako malý kluk poprvé slyšel slovní spojení “300 zatáček Gustava Havla”, představoval jsem si, jak Gustav Havel jezdí třemi sty zatáčkami v Hořicích tam a zpět. Když jsem vyrostl, zjistil jsem, kdo vlastně Gustav Havel byl, a že to byl člověk a sportovec, před kterým se sluší smeknout. Taky jsem se dozvěděl, že zatáček na trase slavného závodu je ve skutečnosti 312 a projet jimi bezpečně je velké umění.

To se bohužel nepovedlo všem účastníkům letošního ročníku tohoto legendárního závodu, který se jel právě tento víkend. Přesto však radost ze sportovního zážitku byla zárukou dalšího vydařeného závodu. Bylo pro mě velkým potěšením být mezi jeho hosty společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou či místopředsedkyni sněmovny Klárou Dostálovou. Mnohokrát děkuji pořadatelům, starostovi města Martinu Pourovi, členovi přípravného výboru a bývalému starostovi města Ivanu Doležalovi a v neposlední radě i partnerovi závodu a mému kamarádovi Martinu Křovinovi za pozvání, blahopřeji všem letošním jezdcům a závodu i jeho pořadatelům přeji do dalších ročníků neutuchající přízeň diváků i partnerů.

zpět na hlavní stránku

Napište mi na pavel@aktivnipolitik.cz nebo na Facebook

© 2021 Pavel Staněk, všechna práva vyhrazena | zadavatel/zpracovatel: ODS | zásady ochrany osobních údajů a použití souborů cookies