Chování poslanců dostane jasná pravidla, začínáme pracovat na kodexu

Když jsme letos s mandátovým a imunitním výborem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky navštívili Portugalsko, přivezli jsme si s kolegyněmi a kolegy celou řadu inspirativních myšlenek. Tou nejzajímavější byl nápad vytvořit po portugalském vzoru Kodex chování poslance Mandátový a imunitní výbor ustavil za tímto účelem skupinu, kterou spolu se mnou zatím tvoří poslankyně a poslanci Helena Válková, Taťána Malá, Lucie Potůčková, Vladimír Balaš a Radek Rozvoral. Já mám tu čest tuto pracovní skupinu vést.

Pokládám to za nesmírně důležitý bod v agendě tohoto volebního období. V minulosti jsme byli opakovaně svědky nevhodného chování některých volených zástupců na půdě sněmovny i mimo ni, a proto je víc než na místě přispět tímto formálním dokumentem k ustavení patřičných mantinelů. Očekávám k tomuto tématu širokou rozpravu, která by měla být dobrým základem toho, že kodex bude po svém schválení respektován a dodržování.

zpět na hlavní stránku

Napište mi na pavel@aktivnipolitik.cz nebo na Facebook

© 2021 Pavel Staněk, všechna práva vyhrazena | zadavatel/zpracovatel: ODS | zásady ochrany osobních údajů a použití souborů cookies