Den na Hořicku

Dnešek jsem strávil na Hořicku. Začal jsem diskusí s Martinem Křovinou, místopředsedou místního sdružení ODS Hořice, nejen o situaci ve zdejším regionu ohledně zvládání aktuální covidové situace ve firmách a institucích.

Pokračovali jsme na návštěvu do firmy Petráčkovy Hořické trubičky, jednoho ze sedmi místních výrobců tradiční pochoutky, kteří ji dodnes vyrábějí podle původní receptury. Romana Nová, dcera zakladatele firmy a její dnešní ředitelka, nás provedla provozem a dokonce mi i dovolila přiložit ruku k dílu Je úžasné, že drží nejen tradici výroby Hořických trubiček, ale i téměř 30letou tradici rodinné firmy, a přitom ještě podporují lokální výrobce, jako je třeba Carla ze Dvora Králové nad Labem, která jim dodává čokoládu , nebo Mlýny J. Voženílek z Předměřic nad Labem, odkud odebírají mouku.

Ve společnosti Filipa, která v Lázních Bělohrad i v dalších svých provozech zaměstnává celkem přes 1000 lidi, nás majitel Leoš Vrbata seznámil se současností i vizemi tohoto významného dodavatele v oblasti logistiky a automotive. Musel jsem smeknout i před jejich obratem převyšujícím 1 mld Kč. A víte co? Dávají tu práci i lidem se zdravotním postižením.

Zkrátka – byl to super den Díky za pozvání, držím palce a rád přijedu zas.

zpět na hlavní stránku

Napište mi na pavel@aktivnipolitik.cz nebo na Facebook

© 2021 Pavel Staněk, všechna práva vyhrazena | zadavatel/zpracovatel: ODS | zásady ochrany osobních údajů a použití souborů cookies