Na cestě po Rychnovsku

Další poslanecký výjezd mě zavedl na Rychnovsko. Nejel jsem sám – celou cestu naplánovali a doprovázeli mě zástupci Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, jednatelství Rychnov nad Kněžnou.

První zastávka patřila soukromé střední škole Střední škola – Podorlické vzdělávací centrum, Dobruška. Škola se orientuje na technické obory a své studenty vzdělává s využitím moderních technologií. Její absolventi nemají nouzi o pracovní nabídky. Renovacím turbín pro vodní elektrárny se věnuje firma Jana Šauera. Její provozovnu, kterou jsme navštívili, najdete v areálu bývalého mlýna. A není to náhodou – dědeček pana Šauera byl totiž mlynář. Ve Vamberku sídlí společnost ESAB, která se specializuje na výrobu svářecích materiálů a zaměstnává přes 500 lidí. Překvapila mě (s ohledem na zaměření firmy) zejména obdivuhodná čistota provozu. Její výroba je největší svého druhu v Evropské unii.

Moc děkuji za pozváni na Rychnovsko a všechna milá setkání a za plodnou debatu. Rád zase přijedu obdivovat pracovité lidi a jejich úspěšné firmy. Speciální poděkování za organizaci patří ředitelce jednatelství Petře Matějíčkové a Janu Matějíčkovi, členovi dozorčí rady Hospodářské komory České republiky, v jehož firmě NASTRO.CZ jsem cestu ukončil.

zpět na hlavní stránku

Napište mi na pavel@aktivnipolitik.cz nebo na Facebook

© 2021 Pavel Staněk, všechna práva vyhrazena | zadavatel/zpracovatel: ODS | zásady ochrany osobních údajů a použití souborů cookies