Směr budoucnost, cíl Hradec Králové

Jestli je v něčem síla a budoucnost Hradec Králové, pak je to v prvé řadě věda, výzkum a příchod návazné výroby. Naše město je k tomu předurčeno především přítomností řady tradičních vzdělávacích institucí, které při vhodných podmínkách pro rozvoj své vědecko-výzkumné činnosti mohou hrát zásadní roli .Také proto mne těší, že právě v těchto dnech, uprostřed léta, začala dostavba kampusu MEPHARED Univerzity Karlovy v těsné blízkosti Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Toto společné sídlo Lékařské a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové znamená významný impuls pro další rozvoj lokality kolem křižovatky Mileta, ale především pro rozvoj samotných fakult i úsilí jejich pedagogů a studentů ve vědě a výzkumu. O tomto projektu se mluvilo tak dlouho, že to už skoro vypadalo, že zůstane v říši nerealizovaný hradeckých vizí. Jedná se samozřejmě o extrémně finančně náročnou akci, což zejména v dnešní ekonomické situaci znamená limitu a potenciální další odkládání realizace. Mám proto obrovskou radost, že se nám s dalšími hradeckými poslanci podařilo po sérii jednání s oběma pány děkany a apelů směřovaných ministrům školství a zdravotnictví uspíšit realizaci tohoto nesmírně důležitého investičního projektu. Stavba by měla být dokončena v roce 2026, její cena přesáhne 6 miliard korun. Podrobnější informace jsou dostupné na www.kampushk.cuni.cz.

zpět na hlavní stránku

Napište mi na pavel@aktivnipolitik.cz nebo na Facebook

© 2021 Pavel Staněk, všechna práva vyhrazena | zadavatel/zpracovatel: ODS | zásady ochrany osobních údajů a použití souborů cookies