V Novém Bydžově to dělají dobře

Jestli je někde potřeba vystřídat, tak určitě ne tady v Novém Bydžově. Matěj Novotný, který je vedoucím trenérem přípravek RMSK Cidlina Nový Bydžov (a také zdejším radním za ODS), mě během návštěvy města provedl stadionem a seznámil s aktuálními problémy klubu. Ten je naštěstí díky spolupráci s městem Nový Bydžov ve vynikající kondici, kromě provozu se v rozpočtu dostává i na stavební práce – po nedávné rekonstrukci trávníku připravují například přestavbu tribuny pro diváky.

Matěj mi vyprávěl samozřejmě především o svojí práci s nejmenšími hráči, covid i tady negativně zasáhl do běhu věcí a klub tak vloni pocítil deficit v jinak pravidelném rozšiřování členské základny. Zrovna teď ale probíhají nábory v nejmladších kategoriích, a tak věřím, že se mezi malými fotbalisty třeba objeví znovu takový talent, jako třeba Ladislav Vízek nebo Václav Pilař, kteří tu začínali.

Je super, že profesionální zázemí pro sport dětí a mládeže není jen výsadou velkých měst. Velký dík za to v Novém Bydžově patří vedle klubového týmu i starostovi Pavlu Loudovi.

zpět na hlavní stránku

Napište mi na pavel@aktivnipolitik.cz nebo na Facebook

© 2021 Pavel Staněk, všechna práva vyhrazena | zadavatel/zpracovatel: ODS, KDU-ČSL, TOP09 | zásady ochrany osobních údajů a použití souborů cookies